Emma
tel. 81 563 20 19
fax. 81 479 72 37

EMMA MDT Sp. z o.o.

ul. Nałęczowska 14
20-701 Lublin

NIP 712-332-28-74

tel. 81 563 20 19
tel./fax. 81 479 72 37

biuro@emma-mdt.pl

Aktualności
23.10
Plakat Polycheck na konferencji ICDS Praga 2015

„Kliniczna użyteczność ilościowych, multiparametrowych testów immunologicznych Polycheck
w diagnostyce choroby trzewnej”
na międzynarodowej konferencji o celiakii ICDS Praga 2015.

W czerwcu br. w Pradze, odbyło się największe, światowe wydarzenie dotyczące celiakii – 16th International Coeliac Disease Symposium (ICDS 2015).

Jest to konferencja odbywająca się cyklicznie raz na dwa lata w różnych częściach świata. Jej wyjątkowość polega na tym, że podczas czterech dni obrad poruszana jest wyłącznie tematyka związana z celiakią, tzn: epidemiologia, diagnozowanie, leczenie, ale także związki celiakii z osteoporozą, niepłodnością, otyłością, zaburzeniami rozwoju, niedoborami, chorobami onkologicznymi i auto- immunologicznymi.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia został zaprezentowany plakat „Kliniczna użyteczność ilościowych, multiparametrowych testów immunologicznych Polycheck w diagnostyce choroby trzewnej”, przygotowany na podstawie badań wykonanych pod kierownictwem prof. Bożeny Cukrowskiej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Był to jeden z dwóch plakatów z Polski przedstawiony wśród 192 prac z całego świata. W związku z tym, jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że Komitet Naukowy Sympozjum uznał badanie za wartościowe i użyteczne, aby zaprezentować je 1 200 uczestnikom zjazdu.

Testy Polycheck® Celiakia IgA i Celiakia IgG zostały poddane ocenie czułości diagnostycznej
w Centrum Zdrowia Dziecka, w dwóch grupach dzieci – 50 dzieci z potwierdzoną celiakią przy pomocy biopsji oraz w grupie kontrolnej, tzn. dzieci bez celiakii.

Wyniki badań wykazały, że wykonanie testów Polycheck Celiakia IgA i Celiakia IgG, jest bardzo skutecznym narzędziem do rozpoznawania celiakii. Przy oznaczaniu jednocześnie kilku przeciwciał w obydwu klasach (IgA i IgG) testy te wykazały 100% zgodność wyników z biopsją, a także pozwalają na wykrycie celiakii u pacjentów z niedoborem IgA.

Mamy nadzieje, że testy w praktyce usprawnią diagnozowanie chorych na celiakię.

News w wersji do druku - tutaj.